Naujienos

Pasirašyta vietos plėtros strategijos paramos sutartis

Pasirašyta vietos plėtros strategijos paramos sutartis 2016.08.31

 
     2016 m. rugpjūčio 31 d.  Molėtų r. VVG  pasirašė su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos,  Bendruomenių inicijuotos viensektorės kaimo vietovių vietos plėtros strategijos, įgyvendinamos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę "LEADER", paramos sutartį. 

Žmonių su negalia sporto šventė Inturkėje

Žmonių su negalia sporto šventė Inturkėje

dfv

Žmonių su negalia sporto šventė Inturkėje simboliškai tampa egzaminu inturkiškiams- šventės teisėjams, savanoriams. Kasmet širdyje pajuntame nerimą -„ Ar aš mokėsiu? Ar aš sugebėsiu ? „ Ir kasmet po šventės suprantam, kad likimo nuskriausti, tačiau dažnai sveikajam galintys pavyzdžiu būti žmonės, noriai renkasi čia, Inturkėje, pasportuoti, pabendrauti, susitikti... Reiškia, mes galim... Kasmet mes drąsesni ir labiau patyrę, nes šiais metais tie nuostabūs žmonės aikštėje šalia Molėtų socialinės paramos centro Inturkės skyriaus susirinko jau ketvirtą kartą .
Susirinkusius dalyvius tradiciškai pasveikino ir šventę pradėjo Molėtų rajono žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Marytė Baliūnatė, Inturkės seniūnijos seniūnė Almutė Navickienė , Inturkės parapijos klebonas Povilas Stankevičius. Šventės neaplenkė, dalyvius ir svečius sveikino LR Seimo narys Valentinas Stundys. Jis pasidžiaugė neįgaliųjų sportiniu aktyvumu, kvietė neprarasti žvalios nuotaikos ir siekti užsibrėžtų tikslų. Plačiau skaitykite Inturkės bendruomenės sklityje

Informacija apie visas Lietuvos VVG - naujame žemėlapyje

Informacija apie visas Lietuvos VVG - naujame žemėlapyje

Nacionalinė mokėjimo agentūra sukūrė naują žemėlapį, kuriame galima rasti trumpą  informaciją apie kiekvieną VVG. Ieškantiems daugiau informacijos pateikiamos nuorodos į konkrečius VVG interneto puslapius ir jų skiltis. Plačiau skaitykite

Kviečiame siūlyti kaimo bendruomenės apdovanojimams

Kviečiame siūlyti kaimo bendruomenės apdovanojimams

Lietuvos Žemės ūkio ministerija organizuoja konkursą "Lietuvos kaimo spindulys 2016". Konkurse gali dalyvauti kaimo bendruomeninės organizacijos, įsteigtos kaimo vietovėje. Paraiškos apdovanojimams priimamos iki rugsėjo 2 d. Apdovanojimai išrinktoms aktyviausioms ir veikliausioms kaimo bendruomenėms bus įteikti š.m. rugsėjo 26 dieną Vilniaus rotušėje iškilmingame renginyje, kuriame dalyvaus Vyriausybės, Žemės ūkio ministerijos atstovai bei kiti garbūs svečiai.

Plačiau skaitykite 

Akcija "Eismo saugumas bendruomenėse 2016'' Inturkės bendruomenėje

Akcija "Eismo saugumas bendruomenėse 2016'' Inturkės bendruomenėje

  z Į 25 km. žygį dviračiais, skirtą akcijai ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016'' ,Inturkės bendruomenės nariai išsirengė nepabūgę lietingos dienos, tačiau tikriausiai gražios misijos vedami ir prišaukė puikų orą, kuris leido įgyvendinti visus užmojus. Dviratininkai iš anksto pasirūpino eismo saugumo reikmenimis: liemenėmis, atšvaitais. Aptarę kelionės saugumo tikslus, numatę kas bus pirmasis ir paskutinis lydintieji, dviratininkai pradėjo žygį. Lydimi geros nuotaikos, dviratininkai pirmąjį žygio tikslą pasiekė Ūtos kaime, Birutės ir Giedriaus Prakapavičių ūkyje. Šeimininkė Birutė ne tik papasakojo apie ekologinį sūrių ūkį, aprodė patalpas, tačiau ir vaišino įvairiausiais savo rankomis gamintais sūriais. Po nuostabios edukacinės programos žygio dalyviai patraukė toliau numatytu maršrutu. Galiausiai pasiekėme valstybės saugomą botaninį gamtos objektą-  Alkūnų ąžuolą. Kadangi maršrutas buvo iš anksto suplanuotas, žinojome, kad turime pasirūpinti ne tik kaip saugiai pasiekti tikslą, bet ir norėjome žygį įprasminti sutvarkydami didingojo ąžuolo aplinką  Tad nieko nelaukdami ėmėmės darbo. Nors pavargę ,bet širdyse jausdami pasididžiavimą savo gimtuoju  kraštu, su šypsenomis veiduose patraukėme link finišo. Saulei leidžiantis žygio finišas buvo pasiektas. Ačiū žygio dalyviams, kurie nepabūgo danguje besikaupiančio lietaus ir, dalydamiesi  gera  nuotaika,  drąsino vienas kitą, kurie taip rūpestingai tvarkė aplinką  prie Alkūnų ąžuolo. Ypač dėkojame Algimantui Pečiukaičiui už nuotraukas, kurios įamžino žygio ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016'' akimirkas.       

Gauta parama projektui "Aktyvaus laisvalaikio galimybių didinimas Verbiškių bendruomenėje" įgyvendinti

Gauta parama projektui "Aktyvaus laisvalaikio galimybių didinimas Verbiškių bendruomenėje" įgyvendinti 2016.08.04

Kai 2015 metais Verbiškių bendruomenės patalpos dėka Molėtų rajono savivaldybės pradėtos šildyti, imta planuoti  naujas veiklas. Labiausiai bendruomenės nariams rūpėjo, jaunimo užimtumas. Susitikimas su pačiu jaunimu tik patvirtino, reikia papildomų jaunimui patrauklių veiklų. Nepamirštas ir daugiau nei dešimtmetį gyvuojantis kolektyvas "Virinta", kuriam labai svarbus instrumentų atnaujinimas. Atlikus apklausą bendruomenė turėjo ir pageidavimų  sąrašą. O Žemės ūkio ministerijai paskelbus kvietimą teikti paraiškas pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, bendruomene šia galimybe pasinaudojo. Pateiktas projektas "Aktyvaus laisvalaikio galimybių didinimas Verbiškių bendruomenėje" gavo finansavimą. Liepos  mėnesį buvo pasirašyta paramos sutartis. Bendruomenei skirta paramos suma - 2797,30 Eur, bendra projekto vertė - 3330,12 Eur. Už šias lėšas bendruomenė suplanavo įsigyti daugiafunkcinį treniruoklį, bėgimo takelį, pulo stalą, sėdmaišius, akordeoną.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

VVG veikloje ilgas laukimas ir nerimas

VVG veikloje ilgas laukimas ir nerimas

Ne tik liūtys ir škvalai sekina... Vasaros orai patvirtina senokai girdėtus mokslininkų perspėjimus dėl galimos klimato kaitos Lietuvoje.

Plačiau skaitykite

KVIETIMAS / INVITATION 07 15 15:30

KVIETIMAS / INVITATION 07 15 15:30

Sveiki, hello dear friends,

Kviečiame į „Teatriuko“ vasaros stovyklos Drąsių kaime uždarymą liepos 15 d. (penktadienį) 15:30 – 17 val.

Kaip atvykti prikabinta, lauksime mažų ir didelių gamtos mylėtojų  sportiškai nusiteikusių !

„Teatriukas“ kindly invite you to the final day of the Summer camp for children in the  farmstead in Drąsiai!

15th (Friday) of July at 3:30 pm, Drąsių 5,Dubingiai, Moletai County (How to get there – attached)

Hope everybody will join sport activities!

Iki pasimatymo / see you there !

Dalia Mikoliūnaitė / Teatriukas / +37068604303

„Teatriuko“ sodyboje Drąsiuose – trečiąkart stovyklaus kaimo vaikai

„Teatriuko“ sodyboje Drąsiuose – trečiąkart stovyklaus kaimo vaikai

Š.m. liepos 11-15 dienomis trečią kartą teatro vaikams „Teatriukas“ kaimo sodyboje Drąsių kaime (Dubingių seniūnija) šurmuliuos dienos stovykla. Stovykla skirta pradinio mokyklinio amžiaus kaimo vaikams, kurių šiemet susirinks net 24 !  Teatro, dailės, tekstilės, kulinarijos paveldo, sporto veiklas ves įvairių sričių profesionalai. Šių metų naujovė – vietos bendruomenės jaunimas taip pat prisidės prie veiklų organizavimo savo savanorišku darbu. Tradiciškai numatytas ir žygis, kurio metu vaikai supažindinami su svarbiais vietovės objektais (jau aplankytas Čigonės akmuo Miežonių miške, senosios Drąsių kapinaitės), o šiemet aplankysime Dubingių žirgyną. Paskutinę stovyklos dieną sulauksime svečių – animacijos užsiėmimą praves aktorė Cliodhna Noonan iš Airijos, o draugiškas sporto varžybas surengs mokytojai Jasper ir Ricardo iš Ispanijos.   Plačiau skaitykite 

Verbiškių bendruomenei projektais derlingi metai

Verbiškių bendruomenei projektais derlingi metai

Verbiškių bendruomenės centrui šie metai ypatingai džiugūs. Visi penki projektai, teikti skirtingoms institucijoms, gavo finansavimą. Plačiau skaitykite skiltyje "Bendruomenės"

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atliko tyrimą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atliko tyrimą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atliko tyrimą „Savivaldybės, investicijos ir bendruomenės“. Siekiant išsiaiškinti, kaip bendruomenės įsitraukia į investicinių projektų vystymą, kaip bendrauja su investuotojais buvo apklausta  250 bendruomenių vadovų.

Atlikto tyrimo  analizės rezultatus galite atsisiųsti paspaudę nuorodą: http://www.llri.lt/wp-content/uploads/2016/04/Susitarkim_PB_isplestinis.pdf

Suvestinę apie savo savivaldybę rasite čia:  http://www.llri.lt/kitos/24632/lrinka .

Tai pat siekdamas, kad bendruomenės ir Vietos veiklos grupės turėtų informacijos ir žinių, kaip susitarti, komunikuoti ir suderinti interesus, Lietuvos laisvosios rinkos institutas išleido du vadovus bendruomenėms:

·         Leidinį „Bendruomenė valdžia ir aš. Trumpas vadovas kaip dalyvauti ir komunikuoti“ parsisiųsti galite čia: http://www.llri.lt/wp-content/uploads/2015/06/gidas-komunikacija-www.pdf.

·         Vadovą „Privati nuosavybė, ūkinė veikla ir aplinkosauga. Trumpas vadovas, kaip suderinti ir susitarti“ skaityti galite čia: http://www.llri.lt/wp-content/uploads/2015/09/politikos-analizes-vadovas-www.pdf .

1 ... 16 17 18 19 20 ... 25

Apklausa

Kaip vertinate socialinio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?

Balsuoti Visos apklausos

Strategija

Molėtų  rajono VVG teritorijos vietos plėtros strategija 2014-2020 m.  (aktuali redakcija nuo 2019.12.17)   (atsisiųsti)

Projekto Nr. 42VS-KU-15-1-06802-PR001

Projekto įgyvendinimo vieta: Molėtų rajono savivaldybė, išskyrus Molėtų miestą 

Projekto įgyvendinimo terminas: iki 2023 m. rugpjūčio 31 d

Projekto paramos suma  - 1 636 108,00 Eur. Iš jų:

Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros lėšos – 1 390 691,80 Eur (t.y. iki 85 proc.)

Lietuvos valstybės biudžeto  lėšos – 245 416,20 Eur  (t.y. iki 15 proc.)

Skaityti plačiau

Trumpas strategijos pristatymas

Patvirtintas kvietimo Nr. 7 projektas

Patvirtintas kvietimo Nr. 7 projektas

2020 m. birželio 9 d. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus įsakymu Nr.BR1-176 patvirtintas Kvietimo Nr.7 VšĮ "Teatriuko" pateiktas projektas "DRĄSIŲ KALVĖS stovykla" Nr. MOLĖ-LEADER-6B-JSV-7-2-2020.  Projektas pateiktas pagal priemonę Nr. LEADER-19.2-SAVA-9 „Neformalaus ugdymo gerinimas įtraukiant jaunimą į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“. Skiriama iki 18 627,00 dydžio parama su 95 proc. parmos intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai  lėšos sudaro iki 15 832,95 Eur, t.y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 2 794,05 Eur, t.y. 15 proc. paramos sumos. 

Molėtų rajono vietos plėtros strategijos įgyvendinimas 2019 metais ir ateities planai

Molėtų rajono vietos plėtros strategijos įgyvendinimas 2019 metais ir ateities planai

2019 metai Molėtų r. vietos veiklos grupei, įgyvendinant vietos plėtros strategiją, išties buvo darbingi. Po 2018 metų vietos projektų paraiškų vertinimo „kamščio“ per 2019 metus buvo įvertinta ir pasirašyta vietos projektų vykdymo paramos sutarčių su vietos projekto vykdytojais 908 284,00 eurų paramos sumai. Tai sudaro 69 proc. visų Molėtų rajono VVG teritorijos vietos plėtros strategijos 2014-2020 m. vietos projektų įgyvendinimui skirtų lėšų. Startavo 17 vietos projektų: 5 socialinio verslo projektai pagal priemonę „Kaimo gyventojams skirtų pagrindinių vietos paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“; 3 projektai kuriantys bendradarbiavimo tinklus pagal priemonę „Bendradarbiavimo tinklų kūrimas ir savanoriškos veiklos organizavimas“; 4 verslo projektai pagal priemonę „Novatoriško ūkio ir verslo kūrimas bei plėtra, efektyviai panaudojant turizmo potencialą ir kitus vietos išteklius“; 1 vaikų ir jaunimo užimtumo gerinimui skirtas projektas pagal priemonę „Neformalaus ugdymo gerinimas įtraukiant jaunimą į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“; 4 regioninį produktą kuriantys projektai pagal priemonę „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“.

                       Trys vietos projektai tais pačiais metais jau sėkmingai įgyvendinti. VšĮ „Bendrystės centro“ įgyvendinto projekto metu buvo sukurta nauja 3 val. edukacija „Vilna sušildys ir aprengs“, pristatanti visą vilnos kelią nuo pat pradžios iki pagaminto gaminio. Jos metu pasakojama istorija apie avininkystės atsiradimą Lietuvoje, vilnos skirstymą pagal rūšį ir storį bei jos savybes, avies kirpimo, vilnos karšimo ir verpimo subtilybės. Edukacijos metu kiekvienas dalyvis pasigamina pasirinktą gaminį.

 

Asociacijos „Polkutė“ įgyvendinto projekto metu sukurta smagi muzikinė edukacija „Pažinkime Molėtų krašto muzikavimo tradicijas“. Įvykdytos regioninio produkto rinkodaros priemonės: sukurta svetainė, edukacinės programos video anonsas, interaktyvi pramoga liaudies dainos karaoke ir atliekamų kūrinių 6 video įrašai; sukurta grafinė novelė apie tradicinį muzikavimą. Suorganizuoti renginiai kaimo bendruomenėse, kuriuose pristatyta edukacinė programa. Šių įgyvendintų projektų rezultatai stiprina Molėtų krašto patrauklumą, konkurencingumą bei vietos gyventojų ir organizacijų materialinį suinteresuotumą puoselėti savo krašto etnokultūrą ir bendruomeniškumą.

  VšĮ „Idėjų medis“ įgyvendintas vietos projektas skirtas vaikų ir jaunimo užimtumo gerinimui. Šio projekto įgyvendinimo metu suorganizuotos 3 stovyklos-dviračių žygiai, bendruomenėse padaryti geri darbai, prisidėta organizuojant miestelių šventes seniūnijose. Visose šiose veiklose sudalyvavo 60 įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo iš Molėtų rajono. Projekto metu dalyviai stiprino ne tik tam tikrus profesinius įgūdžius, dalyvavo žygiuose-stovyklose, bet ir ugdė bendruomeniškumą bei savanorystę.

Darbų padaryta nemažai, bet atsipūsti negalima. 2020 metais laukia visų Lietuvos kaimo vietos veiklos grupių vietos plėtros strategijų įgyvendinimo vertinimo metai. Bus vertinamas strategijų įgyvendinimo progresas. Planuojama skelbti 4 kvietimus pagal Vietos plėtros strategijos pirmojo prioriteto „Socialinės ekonomikos ir bendradarbiavimo vystymas“ ir antrojo prioriteto „Novatoriško plėtros ir jaunimo vaidmens vietos gyvenime didinimas“ priemones. Pirmasis kvietimas jau bus skelbiamas sausio pabaigoje, kuris kvies teikti paraiškas pagal priemones: Nr. LEADER-19.2-SAVA-6 „Bendradarbiavimas vykdant regioninių produktų rinkodarą ar kuriant maisto grandinę „nuo lauko iki stalo“; Nr. LEADER-19.2-SAVA-7 „Bendradarbiavimo tinklų kūrimas ir savanoriškos veiklos organizavimas“ ir Nr. LEADER-19.2-SAVA-9 „Neformalaus ugdymo gerinimas įtraukiant jaunimą į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“. Antrasis kvietimas planuojamas balandžio mėnesio pradžioje. Šio kvietimo metu kviesime teikti paraiškas pagal priemones: Nr. LEADER-19.2-SAVA-10 „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ ir Nr. LEADER-19.2-SAVA-3 „Vietos projektų pareiškėjų ir vykdytojų mokymas, įgūdžių įgijimas“. Dar vienas kvietimas planuojamas birželio pradžioje, kurio metu galima bus teikti paraiškas pagal priemones: Nr. LEADER-19.2-SAVA-8 „Novatoriško ūkio ir verslo kūrimas bei plėtra, efektyviai panaudojant turizmo potencialą ir kitus vietos išteklius“ ir Nr. LEADER-19.2-SAVA-10 „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“. Paskutinis ketvirtas kvietimas planuojamas rugpjūčio mėnesį, kurio metu bus galima teikti paraiškas pagal priemones: Nr. LEADER-19.2-SAVA-5 „Kaimo gyventojams skirtų pagrindinių vietos paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“ ir Nr. LEADER-19.2-SAVA-10 „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“. Plačiau apie vietos plėtros strategijos priemones galite rasti mūsų internetiniame puslapyje www.moletuvvg.lt. Informacija taip pat teikiama telefonais 8-383 51061; +370 683 07877, el paštu moletuvvg@gmail.com arba galite atvykti adresu: Vilniaus g. 45, Molėtai

Kviečiame bendruomenes, NVO, verslo atstovus sekti spaudą ir pasirodžius kvietimams būti aktyviais teikiant vietos projektų paraiškas bei tokiu būdu prisidedant prie Molėtų krašto ir jo žmonių gerovės kūrimo.

Renginių kalendorius