Naujienos

Projektas ,, Aikštelės ,,Tarp ežerų“ sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poreikiams“

Projektas ,, Aikštelės ,,Tarp ežerų“ sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poreikiams“

             Šiais metais Balninkų bendruomenės centras dalyvavo  Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos skelbtame projekte  nacionalinei  paramai gauti  kaimo bendruomenių veiklai.  2015 metais liepos 2 dieną buvo pasirašyta sutartis tarp Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos ir Balninkų bendruomenės centro. Skirta 5920,72 eurų parama.

Pagrindinis projekto ,, Aikštelės ,,Tarp ežerų“ sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poreikiams“ uždavinys: pritaikyti gyventojų kultūriniam rekreaciniam poilsiui – įrengti lauko sceną, papildomų suoliukų – aikštelę ,,Tarp ežerų“.  Dabartinė aikštelė, esanti tarp dviejų ežerų, nėra pritaikyta gyventojų ir atvykstančiųjų kultūriniam poilsiui ir renginiams. Aikštelėje pastačius lauko sceną, suoliukus:

  • vieta taps kultūros, laisvalaikio užimtumo centru;
  • padaugės kultūrinių renginių, pagerės jų kokybė;
  • sutvarkyta erdvė savo estetine išvaizda pagražins kaimo vietovę bei prisidės prie šios gyvenamosios vietos patrauklumo;
  • pagerės bendruomenės gyventojų užimtumas.

2015 m. rugsėjo 1 dieną buvo pasirašyta sutartis su UAB ,,Molėtų švara“ dėl statybos darbų atlikimo.

Taip pat šio projekto partneris yra  Molėtų rajono savivaldybė.

Pasidalinkite savo mintimis ir idėjomis, kaip įsivaizduojate ateitį

Pasidalinkite savo mintimis ir idėjomis, kaip įsivaizduojate ateitį

Žinių ekonomikos forumas kviečia aktyvius piliečius pasidalinti savo mintimis ir idėjomis bei sukurti norimos ateitis viziją. Gruodžio – sausio mėnesiais daugiau kaip 1000 Europos šalių piliečių susitiks savo šalyse ir kurs ateities vizijas. Vizijų kūrimo seminarai vyks Lietuvoje, Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje, Norvegijoje ir kitose Europos šalyse.

Lietuvoje piliečių vizijų seminaras vyks 2015 m. gruodžio 5 d., šeštadienį, 9.00 – 17.15 val., Vilniuje. 

Norint dalyvauti seminare, nebūtinos jokios specifinės žinios ar specialus pasirengimas. Vizijas kursite remdamiesi tik savo idėjomis, patirtimi, vaizduote, kaip Jūs įsivaizduojate, kokia ateitis galėtų būti. Kvietimas.  Kviečiame dalyvauti piliečius iš visos Lietuvos ir įvairių amžiaus grupių (nuo 18 iki 66+ metų). Atrinksime tik 40 dalyvių atsižvelgdami į dalyvių amžių, gyvenamą vietą, išsilavinimą ir kitus kriterijus. Seminare gali dalyvauti tik paprasti piliečiai (negali dalyvauti aukštųjų technologijų srityse dirbantys mokslininkai ir verslininkai, valdžios atstovai).

Dalyvavimas nemokamas, dalyviams užtikrinimas nemokamas maitinimas ir kompensuojamos kelionės išlaidos. Norinčius dalyvauti seminare kviečiame iki lapkričio 6 d. rašyti el. paštu renata@zef.lt arba skambinti telefonu +370 609 07 275.

Atrinktus dalyvius apie dalyvavimą seminare informuosime  ne vėliau kaip iki lapkričio 20 d.

Informacija iš www.zef.lt

Verbiškiečių Senjorų išvyka

Verbiškiečių Senjorų išvyka

                    Spalio mėnesį minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Kasmet šią dieną paminėti Verbiškių bendruomenė  sukviesdavo senjorus į renginį "Sidabrinė gija". O  šiais metais bendruomenės aktyvas nutarė ta proga organizuoti išvyką.

                   Spalio 23 d. grupelė senjorų dalyvavo edukacinėje programoje "Molio Motiejukas" tradicinių amatų centre "Meniškas kaimas". Svetingai sutikti šio centro šeimininkės Linos Dieninės dalyviai pirmiausia apžiūrėjo krosnis, dirbtuves, įvairius dirbinius, klausėsi įdomaus pasakojimo apie gilias tradicijas turintį amatą. O savo kūrybiškumą, darbštumą ir gyvenimišką patirtį sudėjo į savo rankomis nulipdytus dirbinius. Senjorai daug klausinėjo, domėjosi ir žavėjosi, kiek daug  gražaus žmogaus rankos gali...

                      Prie pietų stalo, gurkšnodami žolelių arbatą senjorai diskutavo kur dar galėtų nuvykti . Mindūnų apžvalgos bokštas - o kodėl gi ne! Kodėl ne šiandien?

                      Visas ekipažas pajudėjo link aukščiausio, Lietuvos regioniniuose parkuose esančio, bokšto. Nors ir ne visiems šį bokštą įveikti pavyko, tačiau pačios vyriausios, Eugenija ir Danguolė, džiaugėsi nepabūgusios ir nesustojusios pusiaukelėje. 36 metrų aukštyje septynios moterys ieškojo žinomų objektų ir grožėjosi rudenio spalvomis. Nestokojantys jumoro senjorai, apačioje jas pasitiko plojimais.

                        Visiems taip patiko šis pasibuvimas, jog susirinkę bendruomenėje dar tarėsi ir planavo kitas išvykas.

Konferencija Meniškame kaime

Konferencija Meniškame kaime

    Rugsėjo 28 d. tradicinių amatų centre "Meniškas kaimas" rinkosi konferencijos "Pabaigos pradžia" dalyviai. Šios konferencijos pavadinimas visai negąsdinantis, o labai simbolinis. Šiuo metu  Molėtų rajono vietos veiklos grupė "Keisdamiesi keičiame"  baigia Molėtų rajono kaimo vietovių plėtros strategijos 2007-2013 metų finansavimo laikotarpio strategiją ir teikia vertinimui naujojo laikotarpio 2014-2020 metų strategiją vertinimui.

    Konferencijos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Stundys ir Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Kildišius. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos sveikinimo žodžius ir padėką perdavė Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento Kaimo vystymo programų skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Stelmokaitienė. 

    Konferenciją vedė ir pranešimus skaitė du pirmininkai. Įgyvendintos strategijos darbus apžvelgė ilgametis VVG pirmininkas Virgilijus Šironas. Kalbėdamas apie šio laikotarpio strategiją pasidžiaugė, jog  racionalaus administracinio darbo dėka buvo sutaupyta lėšų, kurios perkeltos į vietos projektų įgyvendinimą. Nuveikta nemažai: atnaujinta pastatų, sporto aikštynų, viešų erdvių, pakeliauta, pasisemta įvairiausios patirties, mokytąsi ir išmokta. Projektų rezutatais džiaugėsi Suginčių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Zita Žvinienė, Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė,  skautų vadovė Jolita Kuncevičienė. Molėtų rajono kaimo bendruomenių pirmininkė Vaida Saugūnienė džiaugėsi visų bendruomenių įgvendintais projektais, dėkojo vietos veiklos grupei, kuo nuoširdžiausiai dėkojo visoms bendruomenėms už jų paaukotą, kartais ir nuo šeimos pavogtą, laiką tam, kad kaime gyventi būtų geriau.

      Perduodamas žodį naujai išrinktam pirmininkui Virgilijus Šironas akcentavo, jog šioje įgyvendintoje strategijoje nebuvo verslo projektų. Rasius Janukaitis tęsė,  jog naujojo laikotarpio strategija orienuota ne tik į verslo projektus, kuriems skirta viena priemonė, bet apskritai didžioji dalis lėšų orientuota į darbo vietų kūrimą. Glaustai pristatė suformuotus prioritetus ir priemones, paskirstytas  lėšas ir kvietė jau dabar galvoti, planuoti kaip savo turimas idėjas paversti realybe. Atsakius į  konferencijos dalyvių  klausimus, visi buvo pakviesti pietų bei sudalyvauti edukacinėje programoje Molio pėdsekiai.

Akimirkos iš konferencijos

Dalyvaukite fotografijų konkurse „Kaime gyventi gera“

Dalyvaukite fotografijų konkurse „Kaime gyventi gera“

Žinote sėkmingai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą (KPP) įgyvendintą projektą, o gal patys tokį įgyvendinote? Pasidalinkite tuo su visais! Siųskite fotografijas, kuriose užfiksuotas su KPP įgyvendinimu susijęs objektas, produktas ar vaizdas, ir dalyvaukite konkurse „Kaime gyventi gera“

Kasmet vis gausiau į Žolines Kijėliuose

Kasmet vis gausiau į Žolines Kijėliuose

Rugpjūčio 15-oji, Žolinė, kasmet į bendrą būrį sukviečia Kijėlių kaimo gyventojus. Ne išimtis ir šie metai. Renginį pradėjusi šventės iniciatorė V.Žalienė pasveikino visus su Žoline, palinkėjo gero vakaro ir pasibūti kvietė su Luokesos vokaliniu ansambliu, vadovaujamu  V.Umbrasienės. Kol vieni dainavo ir lingavo, vaišinosi skaniausiais patiekalais, Kijėlių moterų gamintais, kiti išbandė jėgas šį pavasarį atidarytoje sporto aikštelėje. Į krepšinio 3x3 turnyrą vietinius ir svečius kvietė Kijėlių kaimo bendruomenės pirmininkas V.Baršauskas. Iš viso jėgas aikštelėje panoro išbandysi penkios krepšininkų komandos. Turnyro pertraukėlių metu prie baudų linijos stojo Kijėlių vaikai, daugiausia baudų pataikė Evelina, o Šeimų turnyre taikliau į krepšį sekėsi baudas mėtyti svečiams Austėjai ir Kristupui. Nuaidėjus paskutiniam teisėjo R.Pumpučio švilpukui, susumavus krepšinio 3x3 rezultatus, paaiškėjo, kad pirma vieta ir pagrindiniu prizu džiaugsis komanda „Pakalikai“, antri liko Kijėlių kaimo bendruomenės vyrai, ir trečioje vietoje atsidūrė „Molėtų“ komanda. Pagyrimais ir padėkomis neliko neįvertinta   kijėliškių V.Žeimio ir R.Vižinio virta žuvienė.

Ir vyresni, ir jaunesni prie vieno stalo į vieną būrį kasmet vis gausiau...

Projektas “Veiklios bendruomenės puoselėjimas Verbiškėse” užbaigtas

Projektas “Veiklios bendruomenės puoselėjimas Verbiškėse” užbaigtas

                    Verbiškių bendruomenės centras laiku suskubo sudalyvauti Molėtų rajono vietos veiklos grupės „Keisdamiesi keičiame“ rezerviniame kvietime teikti paraiškas. Šio projekto idėja jau senokai buvo mintyse, todėl greitai suskubta tvarkyti dokumentus, teikti paraišką.   
                    Vietos projekto įgyvendinimo sutartis buvo pasirašyta 2015 m. vasario 27 d. Jau tą pačią dieną pagal sudėliotą veiksmų grafiką prasidėjo darbas. Kai dalį savo įnašo tenka „įnešti“ savanoriškais darbais – reikia viską teisingai sudėlioti, spėti laiku pranešti, teisingai užfiksuoti ir atsiskaityti.
                    Šio projekto iššūkiu tapo išlaidų kompensavimo būdas. Pirmiausia prekės ir paslaugos, vėliau pinigai. Ieškota įvairių sprendimų ir visa įranga iki birželio buvo įsigyta. Bendruomenė įsigijo siuvimo mašinas, siuvimo stalus, įvairių siuvimo  ir lyginim o reikmenų. Šio projekto metu įrengtas vaikų žaidimų kampelis, kuriuo naudojosi ne tik šio, bet ir kito projekto metu vykdomų veiklų metu susirinkę vaikai.
                      Siuvimo kursai prasidėjo kai kaime darbų daugiausia, tačiau projekto pabaiga negali būti vėlesnė nei rugpjūčio 15 diena, o neįsigijus reikalingų priemonių, juk nepradėsi siūti. Tikėjomės gausesnio būrio norinčių mokytis. Ne vėlu tą padaryti ir dabar. Moterys parengė pavyzdinių gaminių aplanką, kuriame yra išsamus aprašymas su nuotraukomis, aprengtais maketais, belieka tik ateiti ir siūti. Atsiras kam ir pamokinti.
                     Projekto metu išleidome mažiau nei planavome: paskirta suma  9372 Eur, o užbaigėme projektą  už 8992 Eur.
                     Ateities planuose - siūti ir iš  to užsidirbti.
Verbiškių bendruomenės centro informacija

Pasirašyta sutartis

Pasirašyta sutartis

Liepos 14 d. pasirašyta paramos sutartis pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės "LEADER" veiklos sritį "Parengiamoji parama". Bendra paramos suma 9 000 Eur. Šio projekto metu suplanuotas statistinės informacijos rinkimas (jau vykdomas); VVG teritorijos socialinės, ekonominės bei aplinkos situacijos analizė (atlikta); informaciniai konsultaciniai susitikimai su kaimo bendruomenių, verslo atstovais; vietos poreikų ir problemų tikslinimas; VPS priemonių ir veiklos sričių aprašymas.

Mankštinkis ir būsi sveikas

Mankštinkis ir būsi sveikas

                  Du mėnesius verbiškietės nemokamai mankštinosi. Užsiėmimai vyko įgyvendinant projektą „Mankštinkis ir būsi sveikas“, finansuojamą Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės.

                      Pirmasis užsiėmimas - pažintis su šiaurietiškomis lazdomis. Čia mums padėjo projekto partneris Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Birželio 4 d. trenerės Alma ir Ina visas susirinkusias „apginklavo“ lazdomis, o pasimokę jas suvaldyti išėjome pasivaikščioti. Pasivaikščiojome nei daug nei mažai apie septynis kilometrus, tačiau grįžome pakilios nuotaikos. Atsisveikindamos su trenerėmis, sutarėme bendradarbiauti ir dar gavome ir dovanų !

                      Bendruomenė projekto metu įsigijo reikalingų priemonių: kilimėlių mankštoms ir įvairių kamuolių. Aštuonis sekmadienius iš eilės rinkomės mankštai ir nors dažnas kaime gyvenantis žmogus, pasakytų „kam gi tos mankštos kaime, tik spėju darbus nudirbti“ - visos pajuto naudą. Kam nustojo tirpti ranka, kitos mėšlungis nebekamuoja, trečiai mažiau skauda sąnarius. Vadinasi reikia. O mankštose būta visko: ir negaliu daugiau, ir nedarysiu, ir juoko. Pratimų įvairovė parinkta kineziterapeutės Ramintos neleido nuobodžiauti. Sportavo ir maži, ir jauni ir vyresni.

Verbiškių bendruomenės centro informacija

Naujojo finansavimo periodo bendruomenių veiklos perspektyvos bus pristatomos tarptautinėje konferencijoje

Naujojo finansavimo periodo bendruomenių veiklos perspektyvos bus pristatomos tarptautinėje konferencijoje

Molėtų rajono vietos veiklos grupės "Keisdamiesi keičiame" projekto vadovė Violeta Navickienė liepos 17 d. dalyvaus tarptautinėje konferencijoje "Ekologinio ūkininkavimo pokyčiai 2015 - 2020 m."  ir skaitys pranešimą tema: Molėtų savivaldybės bendruomenių veiklos perspektyvos 2015 -2020 m.

Rinkiminis susirinkimas

Rinkiminis susirinkimas

Birželio 30 dieną vyko rinkiminis vietos veiklos grupės susirinkimas. Susirinkimo metu  buvo patvirtinti nauja įstatų redakcija, išrinkta nauja valdyba ir pirmininkas. Nuspręsta nuo šiol  rinkti nario mokestį.  Susirinkimo metu buvo aptariama 2014-2020 m. finansavimo etapui rengiama strategija, diskutuojama  probeliminiais klausimais, priimami sprendimai.

Nacionalinė parama kaimo bendruomenėms

Nacionalinė parama kaimo bendruomenėms

                Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame Nacionalinės paramos kaimo bendruomenėms projektų atrankos komiteto posėdyje svarstytos 376 paraiškos. Kaimo bendruomenės galėjo teikti projektus, susijusius su verslumu, bendruomeniškumo skatinimu, viešųjų erdvių sutvarkymu.
               Paramos paraiškas rinko ir vertino Programos ,,Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centras. Centro duomenimis, kaimo bendruomenės tradiciškai daugiausiai projektų (apie 60 proc. visų gautų paraiškų) pateikė viešosioms erdvėms tvarkyti. Bendruomeniškumo skatinimo projektai sudarė apie 30 proc., o mažiausiai paraiškų, apie 10 proc., gauta verslumo aplinkai gerinti.
             Šiais metais  Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai projektų atrankos komitete skirta šioms Molėtų rajono kaimo bendruomenėms:
1. VO Balninkų bendruomenės centras - Aikštelės "Tarp ežerų" sutvarkyams ir pritaikymas gyventojų poreikiams;
2. VO Suginčių bendruomenės centras - Suginčių gyvenvietės viešųjų erdvių sutvarkymas.
Dar trijų bendruomenių projektai (Bijutiškio bendruomenės centro, Kijėlių kaimo bendruomenės ir Padvarnių bendruomenės ) surinkę tinkamą balų skaičių pateko į rezervinį sąrašą.
Plačiau skaitykite čia .
1 ... 23 24 25 26 27

Strategija

Molėtų  rajono VVG teritorijos vietos plėtros strategija 2014-2020 m.  (aktuali redakcija nuo 2020.11.30)   (atsisiųsti)

Projekto Nr. 42VS-KU-15-1-06802-PR001

Projekto įgyvendinimo vieta: Molėtų rajono savivaldybė, išskyrus Molėtų miestą 

Projekto įgyvendinimo terminas: iki 2023 m. rugpjūčio 31 d

Projekto paramos suma  - 1 636 108,00 Eur. Iš jų:

Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros lėšos – 1 390 691,80 Eur (t.y. iki 85 proc.)

Lietuvos valstybės biudžeto  lėšos – 245 416,20 Eur  (t.y. iki 15 proc.)

Skaityti plačiau

Trumpas strategijos pristatymas

Įvyko nuotolinis seminaras

Įvyko nuotolinis seminaras

2020 m. gruodžio 15 d. įvyko nuotolinis seminaras "Projektų teikimo aspektai pagal paprasto kvietimo Nr. 9 priemones", kurio metu buvo pristatytos Molėtų rajono vietos veiklos grupė „Keisdamiesi keičiame“ kvietimo Nr. 9 teikti paprastus vietos projektus pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Molėtų rajono VVG teritorijos plėtros strategija 2014-2020 m.“ (toliau – VPS) priemones: Novatoriško ūkio ir verslo kūrimas bei plėtra, efektyviai panaudojant turizmo potencialą ir kitus vietos išteklius" Nr. LEADER-19.2-SAVA-8, „Neformalaus ugdymo gerinimas įtraukiant jaunimą į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-9 ir  „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-10 bei atsakyta į potencialių pareiškėjų klausimus.

Džiaugiamės šiuolaikinių technologijų pritaikymu viešinant finansavimo galimybes ir bendraujant su potencialiais pareiškėjais laikantis karantino taisyklių.

Mokymai potencialiems vietos projektų pareiškėjams.

Mokymai potencialiems vietos projektų pareiškėjams.

Rugsėjo 14 d. vyko mokymai potencialiems pareiškėjams „Vietos maisto produktų grandinės „Nuo lauko iki stalo“ kūrimas ir palaikymas".

Mokymus vedė lektoriai: Vilma Atkočiūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto, Žemės ūkio akademijos profesorė, Rimantas Čiūtas, Kanapių augintojų,perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacijos direktorius.

Mokymų metu sudalyviais angrinėtos tokios temos kaip: vietos maisto produktų grandinės „Nuo lauko iki stalo“ nauda regiono ekonomikai ir vietos verslininkams, regioninių (vietos) produktų svarbiausi kūrimo principai, Aukštaitijos tapatumo svarbiausi bruožai ir regioninių produktų kūrimo geroji patirtis, regioninių (vietos) produktų aktualizavimo ir komercinimo galimybės, vietos maisto produktų rinkodaros komplekso kūrimas atsižvelgiant į besikeičiančius klientų poreikius ir panaudojant tinklaveikos kūrimo galimybes, bendradarbiavimo tarp vietos maisto produktų grandinių „Nuo lauko iki stalo“ kūrimas siekiant patikimai aptarnauti vietos maisto rinką. Vietos maisto sistemų kūrimo geroji patirtis. Taip pat mokymų dalyviai atliko praktines užduotis.
Akimirkos iš mokymų:
   
Molėtų r. VVG informacija
 

Renginių kalendorius